Humanitarny

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie utworzony decyzją Sejmu RP przejął dziedzictwo dwóch uczelni tworzących podwaliny szkolnictwa wyższego na Pomorzu Zachodnim ­ Politechniki Szczecińskiej, najstarszej uczelni Szczecina (rok utworzenia 1946) i Akademii Rolniczej (rok utworzenia 1954). Dlatego ZUT to nie tylko kierunki techniczne (m. in. robotyka i automatyka, informatyka, energetyka, budownictwo), ale także rolnicze (zootechnika, rolnictwo, rybactwo). Dodatkowym atutem uczelni jest jej zwrot ku wodzie: otwiera się tu, na przykład, jachting, budowa jachtów i oceanotechnika.

więcej 

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński został utworzony z połączenia Wydziału Inżynieryjno­Ekonomicznego Transportu Politechniki Szczecińskiej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Swoją działalność rozpoczął w roku akademickim 1985/86, rozwijając dynamicznie powojenną tradycję akademicką oraz pełniąc ważną rolę kulturotwórczą w mieście i w regionie.

więcej 

Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. B. Prusa

Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. B. Prusa to niepubliczna uczelnia, działająca na rynku edukacyjnym już szereg lat.

więcej 

Nasi partnerzy
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. B. Prusa
Uniwersytet Szczeciński
Politechnika Częstochowska
Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
Uniwersytet Ekonomiczny
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy